W jakie produkty do makijażu oczu warto się zaopatrzyć?

By móc wykonać piękny makijaż oczu, dodać wyrazistości spojrzeniu i podkreślić kolor tęczówek, trzeba wpierw zaopatrzyć się w kosmetyki i akcesoria, które to zapewnią.

Potrzebne kosmetyki i ważne kolory

Chcąc zapewnić sobie trwałość makijażu oczu, na pewno warto postawić na bazę pod cienie. Niezbędne będą też różne kolory cieni – wygodnie będzie postawić na paletkę o takich samych kolorach w różnych odcieniach, na przykład bezpiecznego brązu. Jasne kolory można będzie wykorzystać do makijażu dziennego, a ciemne – wieczorowego. Przydać mogą się też kredki oraz liner. Kredką dobrze jest wykonywać kreskę na dzień, zaś linerem bardziej wyraziste linie w ramach makijażu wieczorowego. Warto przy tym pamiętać, że nie muszą to być tylko czarne kolory. Blondynkom będzie pasować brązowa kredka, zaś na wieczór można poszaleć z linerami w różnych kolorach. Niezbędny jest tez oczywiście tusz, który również nie musi być tylko czarny.

Akcesoria do makijażu oczu

Wiele kobiet maluje się cieniami za pomocą palców, jednak jeśli chce się równomiernie pokryć powieki kosmetykiem, docierając równo do linii rzęs oraz kącików oczu, a także pomalować dolną powiekę, potrzebne będą specjalne akcesoria. Mogą to być pędzelki do cieni lub tradycyjne aplikatory z gąbeczkami. Niektóre kobiety stosują też specjalne pacynki. Warto zaopatrzyć się także w pędzel do blendowania, za pomocą którego można będzie sprawnie rozetrzeć cień. Przydaje się to do wykonywania między innymi stale modnego makijażu typu smoke eyes, gdyż za pomocą dobrego pędzla do blendowania można łatwo uzyskać efekt chmurki nad górną powieką. Korzystając tylko z palców, trudno jest osiągnąć identyczny efekt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *