Pielęgnacja skóry wrażliwej – dlaczego warto sięgnąć po produkty Cetaphil?

Skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień wymaga specjalnego traktowania. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, warto zadbać przede wszystkim o właściwą pielęgnację. Regularne oczyszczanie i nawilżanie, stosowanie przeznaczonej do cery delikatnej, alergicznej kosmetyków to klucz do sukcesu.

Jak rozpoznać skórę wrażliwą?

Skóra wrażliwa jest cienka, delikatna, trudna w pielęgnacji. Wystarczy niewłaściwie dopasowany kosmetyk, długotrwała ekspozycja na zimno czy zanieczyszczenie powietrza, żeby cera stała się sucha, nieprzyjemna, zaczerwieniona. Skóra wrażliwa może współwystępować z alergiami czy egzemą. Zwykle najbardziej wrażliwa jest skóra na policzkach, na dłoniach, ale problem nadwrażliwości dotyczy całego ciała.

Produkty Cetaphil do pielęgnacji cery wrażliwej

Aby skóra była zdrowa, trzeba dbać o jej pielęgnację na co dzień, unikając czynników drażniących: bezpośredniej ekspozycji na słońce, długotrwałego przebywania na mrozie, alergenów, zanieczyszczeń. Najważniejsza jest jednak właściwa pielęgnacja.

W tej roli doskonale sprawdzą się produkty marki Cetaphil. Przeznaczone do cery wrażliwej, są bardzo delikatne, nie zawierają sztucznych barwników czy drażniących substancji zapachowych. Skutecznie nawilżają i odbudowują prawidłową warstwę lipidową. Kosmetyki Cetaphil tworzą na powierzchni skóry ochronny filtr

Gdzie kupić kosmetyki Cetaphil?

Wśród produktów Cetaphil dostępne są żele i kremy do pielęgnacji twarzy, ale również emulsje myjące, intensywnie odżywiające balsamy i maści. Marka Cetaphil proponuje również kosmetyki dedykowane dzieciom.

Produkty Cetaphil dostępne są w większości aptek, a także w dobrze wyposażonych, oferujących dermokosmetyki drogeriach. Ich duży wybór proponują także sklepy internetowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *