Dlaczego warto dbać o nawilżenie skóry?

Występowanie parowania sprawia, że skóra traci nawilżenie. Jednocześnie dbanie o nawilżenie skóry jest bardzo ważne z punktu widzenia właściwej pielęgnacji, gdyż bezpośrednio wpływa na jędrność skóry. Jeśli chce się sprawić, że skóra będzie wyglądała młodziej ważne jest zapewnienie jej uelastycznienia i ujędrnienia. Doskonałym rozwiązaniem są preparaty specjalnie do tego przeznaczone jak Loreal Hydra Genius.

Cera sucha czy mieszana

Loreal Hydra Genius

Szczególnie przy cerach suchej oraz mieszanej odpowiednie nawilżenie jest kluczowe. Przy skórze suchej pozwala to ograniczyć uczucie napięcia. Jednocześnie w dłuższym okresie czasu korzystanie z kosmetyków nawilżających ogranicza rozwijanie się przy takiej skórze zmarszczek.

Parowanie wody

Stosowanie Hydra Genius od Loreal pozwala ograniczyć parowanie wody. Generalnie dla lepszego nawilżenia powinno się:

– codziennie pić odpowiednią ilość wody, czyli przynajmniej półtorej litra

– dostarczać regularnie wodę, co pozwala tworzyć lipidową ochronę, która ogranicza parowania

– stosować kosmetyki, które zmniejszają parowanie.

Korzystając z Loreal Hydra Genius Aloe Water można zapewnić intensywne nawilżenie skóry we wszystkich warstwach. Pozwala to uzyskać efekty wygładzenia, rozświetlenia skóry i naturalnego blasku. Nie bez znaczenia jest uzyskanie natychmiastowego efektu komfortu, co wynika z połączenia kremowej oraz żelowej konsystencji, która została zastosowana w kremie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *