Krem ze śluzem ślimaka – skąd ta popularność?

Większość z nas słyszała już o kremach ze śluzem ślimaka, lecz niekoniecznie zna ich właściwości. Przed zakupem takiego kosmetyku warto dowiedzieć się o nim kilku rzeczy.

Jak pozyskuje się śluz ślimaka?

Krem ze śluzem ślimaka przywędrował do Europy z Azji. To właśnie tam odkryto właściwości tej substancji, która stanowi wydzielinę z odnóży ślimaka. Śluz jest przezroczysty i gęsty, lecz przed dodaniem do kosmetyków zostaje oczyszczony. Pozyskuje się go, nie krzywdząc ślimaków – gdyby zwierzęta były zestresowane, wówczas śluz zawierałby toksyny i nie nadawał się do wykorzystania.

Skład śluzu ślimaka

W śluzie zawarte są takie substancje jak: kolagen, kwas hialuronowy, kwas glikolowy, mukopolisacharydy, elastyna, allantoina, witaminy A, C i E.

Właściwości śluzu ślimaka

To tutaj leży powód popularności kosmetyków zawierających śluz ślimaka. Krem ze śluzu ślimaka ujędrnia, regeneruje, odmładza skórę, ma również właściwości antybakteryjne i kojące. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i wygładza blizny. Kremy ze śluzem ślimaka sprawdzą się zarówno do skóry dojrzałej, jak i skóry problematycznej, jednak ich ostateczne działanie zależy od dodanych substancji – najpopularniejsze kosmetyki ze śluzem ślimaka to kremy odmładzające, lecz można znaleźć również takie, które służą do oczyszczania skóry twarzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *