Jaki żel antybakteryjny do rąk wybrać?

W czasach pandemii ogromną rolę odgrywa częste mycie dłoni, dzięki czemu można ograniczyć ryzyko zakażenia. Aby pozbyć się chorobotwórczych drobnoustrojów warto jak najszybciej postawić na porządny antybakteryjny żel do rąk.

Jakie preparaty wybrać?

Dobre żele antybakteryjne powinny mieć w swoim składzie alkohol w minimalnym stężeniu przynajmniej 60%. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie alkohol jest najważniejszym składnikiem żelu. Tylko wysokie stężenie alkoholu umożliwia usuwanie niebezpiecznych drobnoustrojów. Godne polecenia są więc żele oparte na alkoholu etylowym albo popularnym spirytusie salicylowym. Alkohol zapewnia doskonałe właściwości odkażające, dezynfekujące i antyseptyczne. Głównym zadaniem wysokoprocentowego alkoholu jest oczywiście rozpuszczenie lipidów, z których zbudowane są wirusy.

Pozostałe składniki

Profesjonalny żel antybakteryjny do rąk do torebki powinien zawierać także składniki łagodzące, których głównym zadaniem jest łagodzenie podrażnień wywołanych powyżej wymienionym alkoholem. Do najpopularniejszych składników nawilżających można zaliczyć pantenol, flicerynę oraz aloes. Dobry żel antybakteryjny do rąk może zawierać także rewelacyjne olejki eteryczne. Nie można zapominać również o substancjach zapachowych. Niestety alkoholowe żele antybakteryjne pozostawiają nieprzyjemny zapach, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na zastosowane przez producenta substancje zapachowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *