Noworodek – wyjątkowa osoba wymagająca wyjątkowej pielęgnacji

Ktoś kto wymyślił powiedzenie “gładki jak pupa niemowlaka” albo nigdy nie miał dzieci, albo miał dużo szczęścia i jego niemowlaki nie miały żadnych skórnych problemów. Przytoczona pupa niemowlaka niestety często wcale nie jest gładka, a boryka się z wieloma problemami takimi jak: zaczerwienienia, odparzenia i potówki. Kosmetyki dla noworodka muszą mieć bardzo dobry skład ponieważ są przeznaczone dla najbardziej wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry.

Częsty problem suchej skóry

Niemowlaki borykają się z licznymi skórnymi problemami. Bardzo szybko pojawia się ciemieniucha, potówki oraz zmiany łojotokowe. Skóra przystosowuje się do nowego otoczenia i wszystko może ją podrażnić. Z tego też względu polecanymi produktami dla najmłodszych są dermokosmetyki. Są one bezpieczne i nie uczulają (uczulenia to niestety jedne z najczęstszych przyczyn pogorszonego stanu skóry). Kosmetyki dla dzieci opracowane przez lekarzy wydają się być najbezpieczniejszą opcją. Nieodpowiednie pielęgnowanie skóry może prowadzić do dalszych problemów, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i już od pierwszych dni zadbać o prawidłowe nawilżenie dziecięcego ciała.

Emolienty dla dzieci i dorosłych

Ostatnio zarówno lekarze jak i położne polecają stosowanie emolientów. Są to kosmetyki dla mamy i dziecka. Nie zawierają one żadnych barwników i substancji zapachowych. Warto by młoda mama również stosowała przez okres noworodkowy właśnie takie kosmetyki, ponieważ maluszek może źle zareagować na silny zapach podczas kontaktu skóra do skóry. Stosowanie emolientów zmniejsza do minimum wystąpienie jakiejkolwiek reakcji alergicznej czy też podrażnień. Emolienty to kosmetyki dla dzieci polecane przez specjalistów, ponieważ są łagodne i bezpieczne można ich używać już od pierwszych dni życia. Skóra noworodka powinna być nawilżana każdego dnia. Lekarze zalecają dokładne nawilżenie raz dziennie, lub w przypadku wystąpienia objawów suchej skóry – dwa razy dziennie. Odpowiednio dobrane kosmetyki dla dzieci to pierwszy krok do szczęśliwego malucha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *