Henna na włosy – łatwa i bezpieczna koloryzacja

Henna to substancja pochodzenia roślinnego, którą pozyskuje się z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Henna znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, służąc między innymi jako bezpieczny zamiennik chemicznych farb do włosów.

Henna na włosy – dlaczego warto?

Henna na włosy tutaj dostępna to barwnik pochodzenia naturalnego, który ze względu na swe właściwości bardzo często stosowany jest jako bezpieczna alternatywa dla farb do włosów pochodzenia chemicznego.

Naturalny skład produktów takich jak henna Sattva sprawia, że preparaty tego typu są nie tylko niezwykle efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne. Henna do włosów pozwala na wzmocnienie koloru, nie przyczyniając się przy tym do ich obciążenia. Co więcej udowodniono, że składniki mineralne zawarte w hennie przyczyniają się do odżywienia, wzmocnienia i głębokiego nawilżenia włosów.  

Jak wybrać najlepszą hennę do włosów?

Dobrej jakości henna do włosów powinna charakteryzować się naturalnym i niezbyt skomplikowanym składem – wszelkie ewentualne dodatki ziołowe powinny służyć przede wszystkim wzmocnieniu i odbudowaniu struktury włosa.  

Dodatkowo przy wyborze sprawdzonej i skutecznej henny warto zwrócić szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa – henna powinna posiadać wszelkie niezbędne atesty, które potwierdzą jej naturalny i bezpieczny skład.

Na początek dobrym pomysłem może okazać się zakup mniejszego opakowania henny, które pozwoli na przetestowanie i dobór idealnego koloru. Wśród opcji dostępnych na rynku można znaleźć między innymi saszetki o pojemności 10g marki Sattva, które umożliwiają bezpieczne przetestowanie produktu.

Koloryzacja henną – o czym pamiętać?

Decydując się na koloryzację naturalną henną warto pamiętać o tym, że jest to produkt pozbawiony nadtlenku, nie nadaje się więc do rozjaśniania włosów. Wybierając hennę trzeba mieć na uwadze to, że jej głównym zadaniem jest pogłębienie koloru, a nie jego całkowita i diametralna zmiana.

Osoby, które chcą wykonać hennowanie włosów powinny pamiętać o tym, że produkty dobrej jakości takie jak henna Sattva pomogą w wydobyciu głębi koloru, przywracając włosom siłę i blask.