Kosmetyki do zadań specjalnych – kremy na trądzik

Czy krem na trądzik poprawia kondycję cery z wypryskami? Na pewno może być skutecznym wsparciem w leczeniu tego schorzenia skórnego.  Jak wybrać kosmetyk idealny dla siebie?  

Jakie są przyczyny występowania trądziku? Kogo dotyczy ten problem?

Trądzik często dotyczy nastolatków. Okres dojrzewania jest dość wymagającym czasem, podczas którego młodzi ludzie borykają się z różnego rodzaju zmianami w ciele – wśród nich można wyróżnić powstawanie wyprysków. Schorzenie to może występować także u osób dorosłych. Przyjmuje się, że trądzik w wieku dojrzałym częściej dotyczy kobiet. Związane jest to z większą tendencją do występowania zmian hormonalnych u pań. Nierzadko też wskazuje się, że wypryski pojawiają się podczas ciąży. Jakie jeszcze mogą być przyczyny tych dolegliwości skórnych? Wymienić tutaj można m.in. osłabienie organizmu, problemy jelitowe, występowanie patogenów w organizmie lub nieodpowiednią pielęgnację. Trądzik może więc pojawić się niemal na każdym etapie życia.

kremy nawilżające do cery trądzikowej

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry z wypryskami?

Dobrą wiadomością jest to, że półki sklepowe wręcz uginają się od różnego rodzaju preparatów na trądzik. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Należy podkreślić, że bez problemu znaleźć można zarówno produkty dla nastolatków, jak i osób dorosłych. Kosmetyki te nierzadko różnią się działaniem i składem, więc warto zwracać uwagę na informacje umieszczone na etykiecie. Kremów, toników i serów do cery trądzikowej można szukać w drogeriach, aptekach i marketach. Należy jednak podkreślić, że dermokosmetyki – czyli produkty, które łączą w sobie cechy medycznego i kosmetycznego preparatu – najczęściej są dostępne w aptekach.

Dermatolodzy podkreślają też, że dobre efekty przynosi stosowanie produktów z tej samej serii. Dzięki temu wzmacnia się pozytywny efekt i przyspiesza się regenerację naskórka. Regularnie używane kremy nawilżające do cery trądzikowej pozwalają też uniknąć okresów zaostrzenia schorzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.