Jak nakładać samoopalacz, by uzyskać gładki efekt bez smug?

Osiągnięcie nieskazitelnej, naturalnie wyglądającej opalenizny nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Z powodzeniem zrobisz to samodzielnie w domu. Oto kilka wskazówek jak nakładać samoopalacz, by uzyskać idealny efekt.

Po pierwsze, porządny peeling

Zanim rozpoczniesz nakładanie samoopalacza, koniecznie przygotuj odpowiednio skórę, by uniknąć plam. Najlepiej 24 godziny przed opalaniem zrobić dokładny peeling całego ciała. Zwróć szczególną uwagę na bardziej przesuszające się okolice, takie jak łokcie, kolana i kostki.

Aby uniknąć przebarwień w miejscach gdzie skóra jest sucha, po peelingu zastosuj intensywnie nawilżający balsam do ciała. Unikaj kosmetyków na bazie oleju, ponieważ mogą stworzyć nieestetyczne zacieki. Tak przygotowana, gładka skóra będzie wdzięcznym płótnem do nakładania samoopalacza.

Po drugie, rękawica do nakładania samoopalacza

Aby uzyskać równomierną opaleniznę, produkt należy zawsze nakładać za pomocą rękawicy do samoopalacza. Nakładanie rozpocznij od nóg, a następnie przesuwaj się w górę.

Jeśli masz samoopalacz w postaci musu lub żelu, nałóż kosmetyk na rękawicę i rozprowadzaj go po skórze okrężnymi ruchami, aby uzyskać równomierny koloryt bez smug. W przypadku mgiełek opalających rozpylaj kosmetyk bezpośrednio na skórę, a następnie rozcieraj rękawicą do samoopalacza. W ten sposób uzyskasz naturalny efekt.

rękawica do nakładania samoopalacza

Po trzecie, uwaga na dłonie

Nie jest tajemnicą, że dłonie to jeden z najtrudniejszych obszarów do prawidłowego opalania. Na szczęście rękawica do nakładania samoopalacza znacząco ogranicza kontakt ze skórą dłoni podczas aplikacji na ciało. Ważne, by opalać je na samym końcu.

Oczywiście, najpierw zdejmij biżuterię i przygotuj skórę dłoni podobnie jak skórę reszty ciała. Wykonaj delikatny peeling i zastosuj krem do rąk. Następnie, za pomocą dużego pędzla do makijażu, zbierz pozostałości produktu z rękawicy. Taka ilość w zupełności wystarczy. Ułóż dłoń tak, jakbyś trzymała w niej piłkę do tenisa, a następnie rozprowadź kosmetyk pędzlem po dłoniach i każdym palcu. Na koniec przetrzyj paznokcie i skórki. Gotowe!

Leave a Reply

Your email address will not be published.